Forum Ruch Raeliański - Forum Społeczności Raeliańskiej w Polsce Strona Główna Ruch Raeliański - Forum Społeczności Raeliańskiej w Polsce
Patrz w niebo - Czytaj stare pisma - Śledź osiągnięcia nauki
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WARTOŚCI RAELIAŃSKIE

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Ruch Raeliański - Forum Społeczności Raeliańskiej w Polsce Strona Główna -> PRZESŁANIE OD PRZYBYSZÓW Z KOSMOSU
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek
Przewodnik Raeliański AdministratorDołączył: 27 Sie 2005
Posty: 1086
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 30 razy
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:32, 27 Sie 2005    Temat postu: WARTOŚCI RAELIAŃSKIE

WARTOŚCI RAELIAŃSKIE

Odpowiedzialność:

Raelianizm, to jedyna filozofia nauczająca, by nie czynić tego, co jest sprzeczne z zasadami naszego sumienia, nawet jeżeli nasz przywódca, lub jakikolwiek autorytet (nawet sami ELOHIM), kazali nam to wykonać.

Szanowanie życia:
"Nawet jeżeli jakiś autorytet lub władza, usiłowałaby nam wmówić, że zabijając jednego człowieka, uratowanoby całą ludzkość, powinniśmy odmówić posłuszeństwa. Życie jednego pokojowego człowieka jest cenniejsze od całej ludzkości. Przestrzegając tę regułę, żadna masakra, zbrodnia przeciw ludzkości, lub wojna w imię jakichkolwiek ideałów lub ojczyzny, są niemożliwe." Rael

Domagamy się również ogólnoświatowego rozbrojenia oraz zniesienia kary śmierci.

Szanowanie samego siebie:
Raelianizm zachęca do odrzucenia używek. Wszystkie te substancje niszczą nasz organizm, oraz kod genetyczny i powodują wady, które są przekazywane następnym pokoleniom.

Kochać siebie:
To zrozumieć naszą osobowość, zaakceptować siebie, być sobą. Jesteśmy zwolennikami nieskrępowanej realizacji indywidualności. Przy tym raelianizm naucza nas medytację zmysłową i życie bezstresowe. Stres jest bowiem wynikiem braku świadomości, strachu oraz obarczania siebie piętnem winy. Stres powoduje wydzielanie się substancji toksycznych do naszego organizmu.

Kochać innych:
- Obrona praw człowieka (wolność myśli, słowa, swoboda religijna)
- Tolerancja jest niewystarczalna; tolerować, to akceptować bez entuzjazmu. Przekaz naszych ojców Elohim naucza nas POCHWAŁĘ RÓŻNORODNOŚCI i MIŁOŚĆ RÓŻNIC; tj. zachęcania innych, by realizowali się nieskrępowanie e swoich różnicach, wedle gustu i upodobań każdego. Chcemy , by społeczeństwo składało się z różnorodnych jednostek, różnice bowiem nas wzbogacają, przynoszą postępy. Sądzimy również że pluralistyczne społeczeństwo, różnorodne, jest buforem wszelkich przejawów fanatyzmu oraz dyskryminacji. Dlatego przeciwstawiamy się różnym stereotypom, panującym w naszym społeczeństwie, wszelkim dyskryminacjom mniejszosci światopoglądowych, religijnych, kulturowych oraz obyczajowych.

Dążenie do pokoju na Ziemi:
Przekaz naucza nas, byśmy nie dali wciągnąć się w gry wojenne, prowadzone ponad naszymi głowami przez przywódców wojskowych i politycznych. Często, oni szczują przeciwko sobie ludzi rozpowszechniając stereotypy wroga. Nakręcają spiralę zbrojeń, spiralę strachu i wrogości. Są sobie nawzajem potrzebni; istnienie wroga usprawiedliwia i racjonalizuje ich władzę nad własnymi społeczeństwami.

Edukacja:
- Każdy człowiek ma prawo do edukacji pluralistycznej i nie fanatyzującej.
-"Nigdy nie narzucaj żadnej religii dziecku, które jest larwą niezdolną by zrozumieć co się mu dzieje. A więc nie należy dziecka ani chrzcić, ani obrzezać, ani wykonywać jakichkolwiek innych aktów, których ono nie zaakceptowałoby. Trzeba poczekać, aż osiągnie wiek zrozumienia i wyboru, i jeśli w tym momencie będzie czuć się przyciągnięty przez którąś religię, należy dać mu wolność przyłączenia się do niej." (Rael, z książki " Przekaz dany mi przez Przybyszów z Kosmosu" z rozdziału "Klucze")
- Rozbrojenie militarne to wierzchołek góry lodowej. Najważniejsze jest podkopanie społecznych korzeni wojny. Do tego powinniśmy uwolnić systemy edukacyjne od wychowania w duchu rywalizacji, ślepego posłuszeństwa wobec autorytetów, przemocy oraz nacjonalizmu. Raelianizm zachęca nas do wykorzenienia wzorców przemocy personalnej, oraz odrzuceniu ze świadomości stereotypów wroga.

Rząd światowy:
- Dążymy do zaniku świadomości narodowej i krzewienia świadomości planetarnej.
- Aby umożliwić pokój, powinniśmy znieść granice, zjednoczyć się tworząc federacyjny Rząd Światowy. Rewolucja techniczna i naukowa przyśpieszy ten proces; era komunikacji i informacji rozwija świadomość globalną. Sztuczny podział ludzkości na rywalizujące ze sobą państwa był użyteczny przez ostatnie kilkaset lat. Dzisiaj jego misja dziejowa się kończy.

Autonomia:
Jednak jesteśmy dalecy od odgórnego centralizmu. Wyobrażamy świat jako federację zróżnicowanych ludzkich wspólnot. Rząd światowy byłby federacją wszystkich wspólnot etnicznych i kulturowych zamieszkujących Ziemię.

Podział:
- Każdy człowiek ma prawo, w czasie swojego życia, do jedzenia, miejsca do spania, ubioru i darmowej oświaty nawet jeżeli nie pracuje. Ten, który jest aktywny, ma prawo do wygód proporcjonalnych do wniesionej pracy i postępów na rzecz ludzkości.
- Wprowadzanie automatyzacji do wszystkich branż przemysłu i rolnictwa, by uwolnić człowieka od przymusu fizycznej pracy. Wspieranie badań w dziedzinie informatyki, robotyki oraz cybernetyki.

Świadoma prokreacja:
"Poczęcie dziecka jest czymś zbyt ważnym, aby mogło być przypadkowe. Kiedy zamierzasz spłodzić dziecko, zrobisz to będąc tego świadomym, zdecydowawszy to zrobić, w cudownym akcie miłości postanowionym z całą dojrzałością, i naprawdę tego pragnąc. Dziecko może być doskonałe jedynie wtedy, gdy było szczerze upragnione w momencie poczęcia. Moment poczęcia jest momentem najważniejszym, gdyż właśnie wtedy pierwsza komórka powstaje, a więc plan indywiduum. Ten moment powinien być upragniony, aby ta pierwsza komórka powstała w doskonałej harmonii dwóch umysłów rodziców, którzy myślą intensywnie i świadomie o ludzkiej istocie, której dają początek. Jest to jedna z tajemnic nowego człowieka. Jeśli pragniesz jedynie pełnego rozwoju ciała i tym samym umysłu, stosuj środki oferowane tobie przez naukę, to jest zacznij antykoncepcję.
Pocznij dziecko jedynie wtedy, gdy sam osiągnąłeś pełny rozwój, aby życie, któremu dajesz początek, było owocem związku dwóch osób, które się zrealizowały.
Aby osiągnąć pełny rozwój używaj środków, które nauka daje do twojej dyspozycji, umożliwiając przebudzenie ciała do przyjemności, bez jakiegokolwiek ryzyka. Przyjemność i prokreacja są dwiema różnymi rzeczami, których nie wolno mylić. Pierwsza jest pożyteczna dla jednostki, druga dla gatunku. Tylko wtedy, gdy jednostka osiągnęła pełny rozwój, będzie mogła stworzyć w pełni zrealizowaną istotę.
Jeśli przez przypadek doszło do zapłodnienia nie chcąc tego, używaj środków, które nauka daje tobie do dyspozycji: stosuj aborcję. Istota, która nie była chciana w momencie zapłodnienia, nie może osiągnąć pełni rozwoju, ponieważ nie została stworzona w harmonii. Nie słuchaj tych, którzy próbują ciebie przestraszyć mówiąc o fizycznych, a zwłaszcza moralnych następstwach, które mogłaby spowodować aborcja. Nie ma żadnych, jeśli jest wykonana przez osoby kompetentne. Przeciwnie, to posiadanie niepragnionego dziecka spowodowałoby fizyczne i moralne obciążenia, które przejdą na to dziecko, które wydasz na świat, zadając mu cierpienie." (Rael, z książki " Przekaz dany mi przez Przybyszów z Kosmosu" z rozdziału "Klucze" )
- Promowanie wolnego wyboru jeśli chodzi o ukierunkowanie seksualne człowieka. Wszystko jest możliwe na drodze nieskrępowanej samorealizacji z dala od stereotypów i religijnych tabu, pod jednym warunkiem: że szanujemy wolność, gusta i tendencje innych.

- Wychowanie zmysłowe:
"Jest źle nie mówić swoim dzieciom o seksie, wytłumaczyć im, do czego jest przydatny, już lepiej, lecz to nie wystarcza, trzeba objaśnić w jaki sposób posługiwać się nimi, by otrzymać przyjemność.
Wytłumaczenie jedynie "do czego służy" można porównać do mówienia, że muzyka służy do maszerowania w takt lub jakiejś innej głupoty, albo że umiejętność pisania służy jedynie do pisania zażaleń, a kino służy do wykładów audiowizualnych. Na szczęście, dzięki artystom i poprzez przebudzenie naszych zmysłów możemy otrzymać przyjemność ze słuchania, czytania i oglądania dzieł, które zostały wykonane do niczego innego, poza sprawieniem przyjemności. To samo dotyczy seksu. Nie służy on tylko do zaspokajania naszych naturalnych potrzeb lub zapewnienia reprodukcji, lecz także do dania przyjemności innym i sobie. Dzięki nauce nie żyjemy już w czasach, kiedy pokazanie swego ciała było "grzechem", i kiedy każda kopulacja niosła w sobie karę: poczęcie dziecka. Obecnie, dzięki środkom antykoncepcyjnym jest możliwy wolny stosunek seksualny , nie musi on przekształcać się w definitywne zobowiązania. Nauczysz swoje dziecko tego bez wstydu, przeciwnie, z miłością, tłumacząc mu, że jest po to, by być szczęśliwym i osiągnąć pełny rozwój, to znaczy korzystać z życia pełnią swych zmysłów, wszystkich swoich zmysłów." (Rael, z książki " Przekaz dany mi przez Przybyszów z Kosmosu" z rozdziału "Klucze" )
Uważamy, że zaspokojenie seksualne, zmysłowe oraz uczuciowe każdego człowieka jest ważnym czynnikiem równowagi psychicznej i szczęścia. Jednostki zaspokojone, szczęśliwe i zrównoważone psychicznie odczuwają mniejszą potrzebę przemocy i wrogości. Jest to więc ważny element oddolny, by budować nowe społeczeństwo pokojowe i harmonijne.
Ochrona zasobów naszej planety:
- Należy szanować przyrodę tak długo, aż nie będziemy w stanie jej odtworzyć.
- Wprowadzanie nowych technologii oczyszczania i przetwarzania ścieków, śmieci i odpadów oraz większe wydatki na ochronę środowiska.


Ruch Raeliański popiera NAUKĘ i uwolnienie się od zabobonów:

POPIERAMY:

-Klonowanie człowieka, bo pozwoli nam wszystkim osiągnąć nieśmiertelność tutaj i teraz, a także zlikwiduje wszystkie choroby i ułatwi przeszczep narządów!

-Antykoncepcję, która pozwala cieszyć się przyjemnością cielesną bez niechcianej ciąży!

-Internet i elektroniczne książki: dzięki Internetowi szkoły przestaną istnieć, zostanie ustanowiona prawdziwa demokracja informatyczna, a książki i gazety, które są przyczyną zanikania lasów i zanieczyszczenia, zostaną zastąpione przez e-książki i e-gazety.

-Całkowitą wolność słowa na Internecie! Internet staje się nową religią, zrzeszającą ludzi w informatycznej przestrzeni wirtualnej.

-Manipulacje genetyczne, które pozwolą nam w najbliższej dekadzie przedłużyć życie do 200 lat i przezwyciężyć problem głodu na świecie!

-Nanotechnologię, która zlikwiduje przymus pracy fizycznej w przemyśle oraz rolnictwie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Ruch Raeliański - Forum Społeczności Raeliańskiej w Polsce Strona Główna -> PRZESŁANIE OD PRZYBYSZÓW Z KOSMOSU
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin