Forum Ruch Raeliański - Forum Społeczności Raeliańskiej w Polsce Strona Główna Ruch Raeliański - Forum Społeczności Raeliańskiej w Polsce
Patrz w niebo - Czytaj stare pisma - Śledź osiągnięcia nauki
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

FAQ: EUTANAZJA, SAMOBÓJSTWO, KARA ŚMIERCI I ABORCJA

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Ruch Raeliański - Forum Społeczności Raeliańskiej w Polsce Strona Główna -> FAQ
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polski Ruch Raeliański
OrganizacjaDołączył: 20 Paź 2006
Posty: 98
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 12 razy

PostWysłany: Nie 16:20, 15 Cze 2008    Temat postu: FAQ: EUTANAZJA, SAMOBÓJSTWO, KARA ŚMIERCI I ABORCJA

EUTANAZJA, SAMOBÓJSTWO, KARA ŚMIERCI I ABORCJA


Jaki jest stosunek Raelianizmu wobec eutanazji?

Przesłanie jest pod tym względem jasne, i nie pozostawia żadnych wątpliwości:

Rael - Przesłanie dane mi od przybyszów z kosmosu - Rozdział "KLUCZE", Podrozdział "Pełny rozwój":

"Każdy ma prawo do życia, prawo do miłości i prawo do śmierci. Każdy jest panem swojego życia i swojej śmierci. Śmierć nie jest ważna, lecz cierpienie jest straszne i trzeba zrobić wszystko, by je usunąć. Istota, która zbyt cierpi ma prawo popełnić samobójstwo. Jeśli postępowała dobrze w ciągu całego życia, zostanie dopuszczona na planetę nieśmiertelnych.

Jeśli ktoś, kogo kochasz, cierpi zbyt mocno i pragnie umrzeć, nie mając siły na samobójstwo, możesz mu dopomóc w tym.
Gdy dzięki nauce ludzie będą potrafili usuwać cierpienie swych bliźnich, będzie można wtedy pytać się, czy ma się prawo do samobójstwa, czy nie."


W kwestii eutanazji, raelianie wyznają zasadę, że życie człowieka należy do niego samego i to on jest jego ostatecznym decydentem. Przesłanie mówi nam, że jako raelianie nie powinniśmy popełniać samobójstwa, gdyż nasza misja na Ziemi jest istotna. Naucza nas, by szanować swoje życie i zdrowie - by żyć jak najdłużej. Dopiero w przypadku nieuleczalnej choroby fizycznej przysparzającej nam cierpień, mamy prawo na eutanazję.


Jaki jest stosunek Raelianizmu wobec samobójstwa?

Rael - Powitajmy Naszych Ojców z kosmosu - Rozdział "Najczęściej Stawiane Pytania", Podrozdział "Samobójstwo":

"Pytanie: Na stronie 165 w drugim przesłaniu, jest napisane, że ktoś kto zbyt mocno cierpi ma prawo popełnić samobójstwo. Czy to znaczy, że samobójstwo jest dobrą rzeczą?
Odpowiedź: Jesteśmy osądzani za nasze czyny podczas naszego życia. Ten, który ma na koncie większość czynów pozytywnych, będzie miał prawo do wiecznego życia wśród Elohim. Jeżeli ktoś za bardzo cierpi fizycznie, a ludzka nauka nie zna rady na jego cierpienia, może popełnić samobójstwo. Jeżeli ma na koncie większość czynów pozytywnych, będzie miał prawo do nieśmiertelności. Inaczej, nie zostanie odtworzony i dla niego nic nie będzie. Jeżeli ma na koncie większość czynów negatywnych, będzie mógł być ewentualnie odtworzony by być osądzonym przez tych, którzy przez niego ucierpieli. Osoba, która nie cierpi fizycznie i nie jest w żaden sposób upośledzona fizycznie - nie powinna popełniać samobójstwa, ponieważ każdy jest na Ziemi dla konkretnego celu. Przede wszystkim raelianie. Są rzecznikami Elohim i powinni poświęcić swoje życie na głoszenie przesłania naszych stwórców. Popełnić samobójstwo jest w tym przypadku zdradą, to opuścić swój posterunek w toku walki. Walka o przebudzenie ludzkości, która może pozwolić jej przetrwać i osiągnąć złoty wiek. Elohim liczą na każdego z nas, każdy raelianin jest cenny dla naszych stwórców.
Powtarzam, jedynym wyjątkiem jest zbyt duże cierpienie fizyczne, które nie może być wyleczone, lub trwałe upośledzenie."


I samobójstwo, i eutanazja nie jest niczym złym, jeśli taka jest wola osoby cierpiącej, lub chcącej popełnić samobójstwo. Nikt nie może jej w tym przeszkodzić (bo taka jest jej wola). W przypadku eutanazji, jeśli poprosi o pomoc w tej materii, nie mogąc sama pozbawić się życia, należy jej w tym dopomóc.


Jaki jest stosunek Raelianizmu wobec kary śmierci?

Kara śmierci nigdy nie była i nie będzie formą kary. W świetle obecnej wiedzy naukowej, jest to jedynie zakończenie istnienia świadomości danego człowieka, który po wykonaniu wyroku nie czuje już nic, i nie jest w stanie zdać sobie sprawy z tego, że nie żyje. Stawianie więc śmierci na równi z karą jest pozbawione sensu, bowiem kara sama w sobie ma być odczuwalna przez sprawcę, tym więcej i intensywniej, w zależności od popełnionych zbrodni.

Elohim nauczają nas, że decydowanie o czyimś życiu lub śmierci nie leży w niczyjej gestii i jest uzależnione od woli zainteresowanego. Nikomu nie wolno zabijać, gwałcąc tym samym czyjeś prawo do wolnej woli i prawo decydowania o sobie.

Kara śmierci ponadto, łamie główną zasadę, jaką kierują się w swoim życiu Raelianie, mianowicie "żyj tak jak pragniesz, realizuj się jak pragniesz, ale rób to tak, byś nie przeszkadzał w samorealizacji innych osób".

Niczyja śmierć nie jest dobra, i nie ma znaczenia czy jest to zły człowiek, tyran pokroju A. Hitlera, nikt na śmierć nie zasługuje. Przyzwalanie na wykonywanie kary śmierci, tworzy w społeczeństwie przyzwolenie na zabijanie. Jest to bowiem usankcjonowane prawnie morderstwo, "moralnie usprawiedliwione" w imię "wyższych" wartości. Największą wartością jest tylko i wyłącznie życie. Poza tym, nie mamy nigdy 100% pewności, czy skazany faktycznie zbrodnie popełnił. I nawet gdyby śmierć jednego niewinnego człowieka, miała przynieść cywilizacji wymierne korzyści, nie wolno nam tego zrobić. Bowiem chcąc osiągnąć pełny rozwój ludzkości, musimy wpierw osiągnąć i zrozumieć czym jest człowieczeństwo i czym jest życie. Musimy wykreować w naszych społecznościach prawidzwie liczące się wartości, gdzie życia nie można przeliczać na zaoszczędzone środki finansowe, zaoszczędzone na śmierci więźnia, którego utrzymywać nie będziemy musieli.

Przesłanie na stronie 174 w rozdziale "Sprawiedliwość ludzka":

Cytat:
Należy znieść karę śmierci, ponieważ żaden człowiek nie ma prawa zadać śmierć drugiemu bez emocji i to w sposób przemyślany i zorganizowany. Oczekując, że człowiek dzięki nauce zapanuje nad przemocą, która może istnieć w pewnych osobnikach, i będzie mógł wyleczyć ich z tej choroby, trzeba odizolować kryminalistów od społeczeństwa, ofiarując miłość której im brakowało i postępując w taki sposób, by zrozumieli potworność swego czynu i poczuli pragnienie poprawy.

Nie łącz zatwardziałych kryminalistów, którzy cierpią na chorobę, która może być bardzo zaraźliwa, z osobami, które popełniły drobne przestępstwa, by się nie zarazili.

Nigdy nie zapominaj, że każdy przestępca jest chorym i tak go traktuj. Czujemy się oburzeni, gdy przypominamy sobie, że kiedyś duszono materacami osoby, które miały ataki histerii, kiedyś także będziemy myśleć z oburzeniem, że w dawnych czasach dokonywano egzekucji osób, które nauczymy się leczyć i przede wszystkim zapobiegać chorobie zbrodni.

Przebacz tym, którzy niechcący wyrządzili ci krzywdę. Nie bądź mściwy wobec tych, którzy zrobili to celowo, są chorzy, gdyż trzeba być chorym, by krzywdzić bliźniego. Natomiast myśl, że są oni bardzo nieszczęśliwi, ci co czynią zło innym, ponieważ nie będą mieli prawa na życie wieczne w ogrodach Elohim.Jaki jest stosunek Raelianizmu wobec aborcji?

Raelianizm wypowiada się jasno w tej kwestii.

Przesłanie strona 161:

Cytat:
Aby osiągnąć pełny rozwój używaj środków, które nauka daje do twojej dyspozycji, umożliwiając przebudzenie ciała do przyjemności, bez jakiegokolwiek ryzyka. Przyjemność i prokreacja są dwiema różnymi rzeczami, których nie wolno mylić. Pierwsza jest pożyteczna dla jednostki, druga dla gatunku. Tylko wtedy, gdy jednostka osiągnęła pełny rozwój, będzie mogła stworzyć w pełni zrealizowaną istotę.

Jeśli przez przypadek doszło do zapłodnienia nie chcąc tego, używaj środków, które nauka daje tobie do dyspozycji: stosuj aborcję. Istota, która nie była chciana w momencie zapłodnienia, nie może osiągnąć pełni rozwoju, ponieważ nie została stworzona w harmonii. Nie słuchaj tych, którzy próbują ciebie przestraszyć mówiąc o fizycznych, a zwłaszcza moralnych następstwach, które mogłaby spowodować aborcja. Nie ma żadnych, jeśli jest wykonana przez osoby kompetentne. Przeciwnie, to posiadanie niepragnionego dziecka spowodowałoby fizyczne i moralne obciążenia, które przejdą na to dziecko, które wydasz na świat, zadając mu cierpienie.


Oczywiście, że dla raelian życie jest najwyższą wartością, i dlatego też raelianizm naucza nas, że nie powinniśmy zabijać żywego niewinnego człowieka pod żadnym pozorem, nawet gdyby los ludzkości miał zależeć od życia jedynego niewinnego człowieka, nie powinniśmy tego czynić - i nawet gdyby przywódca religijny, albo sami Elohim prosili nas uczynić coś sprzeczne z naszym sumieniem dla "dobra ogółu", "wyższych celów" itd.. nie powinniśmy tego czynić. To zostało dobrze wyjaśnione w trzeciej części Przesłania ("Powitajmy naszych Ojców z Kosmosu")

Życie świadomego bytu tak. Raelianie natomiast nie wierzą w istnienie duszy ani Boga, co za tym idzie, poczęte życie nie jest dla nas "zaszczepione" żadną niematerialną duszą od samego początku swego istnienia, a więc dla nas zarodek w łonie matki, lub też zbiór komórek kształtujących się nie jest jeszcze człowiekiem. Raelianizm naucza że dziecko przede wszystkim powinno być chciane przez rodziców, Przesłanie zaleca więc, byśmy stosowali metody antykoncepcyjne, jeżeli nie mamy ochoty na poczęcie dziecka, a jedynie na doznanie przyjemności poprzez seks. Przyjemność i pełnia rozwoju naszego ciała i życia seksualnego jest ważnym czynnikiem w naszej samorealizacji. Jeżeli natomiast pomimo stosowania antykoncepcji, doszło do niechcianego zapłodnienia - czyli w ostateczności - kobieta ma prawo (we wczesnej fazie rozwoju zarodka) przerwać ciążę. Uważamy, że w ostateczności decyzję o tym ma prawo dokonać kobieta i jej partner - a nie państwo, jakikolwiek kościół czy inna instytucja.

Tak naprawdę Kościół Katolicki w tym temacie robi ludziom wodę z mózgu: straszenie piekłem, grzechem i karą w postaci niepożądanej ciąży, oraz propaganda wpajająca, że zarodek ludzki to świętość, ma na celu podporządkowanie ludzi i kontrolę nad płodnością swoich wiernych, by ciągnąć profity z chrztów, komunii, ślubów i pogrzebów.

Doktryny wpajające nam, że trzeba cierpieć i żyć za wszelką cenę, to zwyczajnie sadyzm i znęcanie się nad człowiekiem.

Komunikaty Publiczne Ruchu Raeliańskiego:

Zmiana Konstytucji w sprawie ochrony życia poczętego

Poparcie 14-letniej Agaty

Jedyny temat do dyskusji odnośnie aborcji (po zarejestrowaniu się na forum): TutajPrawo obowiązujące w Polsce ogranicza aborcję, a także zabrania wykonywania eutanazji. Jak się odnoszą do tego raelianie?

Na terytorium RP obowiązuje ustawa z dn. 7 stycznia 1993 o tzw. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (Dz. U. z 1993 r. Nr 17, poz. 7Cool
Ustawa ta ogranicza wykonywanie legalnych aborcji do 3 przypadków:

1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej); wystąpienie tej okoliczności stwierdza lekarz inny niż przeprowadzający zabieg aborcyjny

2) badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej); wystąpienie tej okoliczności stwierdza lekarz inny niż przeprowadzający zabieg

3) zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od poczęcia); wystąpienie tej okoliczności stwierdza prokurator.

Równocześnie w prawie polskim eutanazja jest nielegalna i traktowana jako przestępstwo przeciwko życiu. Mówią o tym artykuły Kodeksu karnego z 6. czerwca 1997 r. (n. K. k.), z mocą obowiązującą od 1. września 1998 roku. Eutanazja jako zabicie człowieka na jego żądanie i pod wpływem współczucia dla niego, opisana w art. 150. § 1. i 2. K. k. podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Stanowisko Ruchu Raeliańskiego jest w tym przypadku jednoznaczne:
Raelianie przede wszystkim są zobowiązani do stosowania się do prawa kraju, na terenie którego się znajdują, nawet jeżeli kłóci się to z założeniami Przesłania i poglądów raeliańskich.


To oznacza że raelianie są zobligowani stosować do tych praw i je przestrzegać na terytorium RP

Jednocześnie raelianie opowiadają się (i lobbują) za zmianą prawa, tak by aborcja i eutanazja w Polsce były zupełnie legalne


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Ruch Raeliański - Forum Społeczności Raeliańskiej w Polsce Strona Główna -> FAQ
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin